22. ročník největší československé konference TechEd proběhne 21. až 23. května 2024.
Konference je určena pro IT a databázové specialisty, vývojáře, bezpečnostní odborníky a všechny, kteří chtějí mít přehled o současných a budoucích trendech v oblasti produktů Microsoft a IT.
Uvítání a keynote
Tradiční developer keynote o tom, co se ve světě .NETu a webového vývoje odehrálo od posledního TechEdu a věštění, co nás čeká v nejbližší budoucnosti.
This session continues previous delivered sessions on Machine Learning with Azure ML, and shows how you can deploy ML in an actual project. Disclaimer: Using Artificial Intelligence won't prevent people without natural intelligence from believing the Earth is flat.
V této přednášce budeme diskutovat doporučené způsoby konfigurace identity služeb a plánovaných úloh ve Windows. Naším cílem bude dodržení principu minimálních oprávnění a zabezpečení proti odcizení přihlašovacích údajů. Podíváme se na různé bezpečnostní mechanizmy, včetně spravovaných účtů služeb, virtuálních účtů služeb, počítačových účtů, technologie Azure Key Vault, DPAPI a virtualizace.
Framework OpenTelemetry si dal za úkol sjednocovat a zjednodušovat sběr logů, metrik a trasování. Toto vznešené poslání bude úspěšné jen do té míry, kolik nástrojů a knihoven jej bude integrovat. Přijďte na přednášku o jeho adopci doplněnou o řadu praktických ukázek.
In today's digital landscape, cybersecurity is not just a matter of protecting data, it's a critical element of national security in every single country. As the threat of global cyberwarfare looms larger, Chief Information Security Officers (CISOs) face unprecedented challenges. This session explores the strategies and tactics CISOs can employ to build a robust cybersecurity culture within their organizations. From fostering employee awareness to implementing cutting-edge defense technologies, we'll discuss how CISOs can navigate the complexities of the modern cyber threat landscape and protect their organizations in the context of global cyberwarfare.
Entity Framework Core, stejně jako .NET, ASP.NET a dostal novou verzi 8 v listopadu. Co nového přináší? Co se změnilo? Jak to ovlivní moji aplikaci?
Partnerský program Microsoftu prožívá velmi zásadní přeměnu. Kdo se v něm orientuje může získat mnoho benefitů. Ať již jste programátor na volné noze, malá společnost, startup, konzultační firma nebo pobočka nadnárodní IT společnosti, pro každého je zde něco. Od výhod po registraci zdarma, přes interní M365 licence a Azure kredity až po přímé financování vašich projektů což však již vyžaduje certifikované zaměstnance a zákaznické reference. Nové partnerské úrovně a certifikace by měli brát na zřetel i koncoví zákazníci – zadavatelé výběrových řízení.
Microsoft Fabric spojuje nové a existující komponenty z Power BI, Azure Synapse a Azure Data Factory do jednoho integrovaného prostředí a tím nám dává netušené možnosti pro práci s daty, budování tzv. OneLake a jednotlivých typů datových úložisť, modelů, reportů a mnoha dalších objektů. I tak Fabric nikdy nestojí v rámci řešení zcela samostatně a často bývá integrován s dalšími službami jak na úrovni Microsoft 365, např. Purview nebo na úrovni Microsoft Azure. Cílem přednášky je upozornit na úskalí v celkovém zabezpečení takového řešení a ukázat možné konfigurace, které lze pro bezpečnost použít.
Na přednášce si představíme životní cyklus komponent Blazoru a ukážeme si na příkladu, jaké triky okolo async/await programování jsou v něm schované.
Chceme vám představit, vymyslet, naplánovat, zorganizovat a samozřejmě realizovat migraci do Cloudu. Jak si projekt rozdělit, co dělat a nedělat v jednotlivých fázích a také koho k tomu budete potřebovat. Představíme migrační projekty z pohledu architekta a projektového manažera. Jaké nástroje používáme, jaká jsou typická rizika a jak je ošetřit, které postupy opravdu fungují, kolik času budete na migraci potřebovat a spoustu dalšího. Čeká vás migrační projekt? Přijďte si poslechnout jaké chyby jsme my udělali a jak jsme se z nich poučili, aby vy už jste nemuseli.
Většina prostých vývojářů se kryptografie bojí. A vcelku oprávněně, protože v tomto oboru více než kde jinde platí, že ďábel se skrývá v detailech. A mým cílem rozhodně není vaše obavy zcela rozptýlit. Ale ukážu vám, jak můžete ve své aplikaci snadno a téměř bezbolestně zařídit krátkodobou ochranu citlivých údajů pomocí ASP.NET Data Protection a jak si poradit i s ochranou dlouhodobou.
Řešení, aplikace a produkty Microsoft Copilot. Představíme široké spektrum služeb, které Microsoft nabízí. Diskutovat budeme jejich praktické využití a to, jak je lze využít k získání konkurenční výhody. Probereme možnosti IT oddělení při nasazování těchto služeb. Zvládne je vlastně nasadit samo IT a co by si IT mělo odpracovat jako nutnou minimální přípravu, existují doporučení pro nasazení z praxe? Na závěr se pokusíme odpovědět na otázku, zda jsou tyto technologie jen další “bublinou” na trhu, nebo zda představují další průmyslovou revoluci.
MS SQL patří společně s Active Directory k základním stavebním kamenům enterprise IT infrastruktury a jako takový si zaslouží správně navržené řešení pro vysokou dostupnost a obnovitelnost (BCDR). V rámci Microsoft Azure můžeme využít přístupy IaaS i PaaS pro běh SQL Server workloadu, a každý přístup má jiné možnosti a nároky na BCDR. Cílem přednášky je si představit a ukázat jednotlivé možnosti SQL služeb a jejich nastavení.
Vektorové instrukce jsou poslední trend výrobců CPU. A vektorizace v kódu je další možnost jak vymáčknout z kódu víc. Ale co to vlastně je? Jak to funguje? A jak na to v .NETu? Nebojte, všechno si povíme.
Představíme vám připravovaný SharePoint Premium, pokročilou platformu pro správu obsahu od Microsoftu, která je navržena pro revoluční změnu práce s podnikovým obsahem. SharePoint Premium spojuje umělou inteligenci, automatizaci a pokročilé bezpečnostní funkce, a staví na stávajícím ekosystému SharePoint, který zahrnuje OneDrive, Teams a nový Microsoft 365 Copilot. Budeme diskutovat o potenciálu SharePoint Premium ve zvýšení produktivitu kancelářské práce. Účastníci získají přehled o robustních funkcích zpracování obsahu platformy, které využívají automatizaci řízenou AI pro klasifikaci a označování dokumentů a přípravu obsahu pro bezproblémovou integraci s Copilotem. Připojte se k nám a dozvíte se, jak může SharePoint Premium zlepšit strategii správy obsahu vaší organizace a připravit vaše podnikání na další generaci produktivity pracoviště.
Prezentace se zaměří na představení rodiny Microsoft Defender XDR. Podíváme se na inovativní nástroje a strategie pro zvýšení kybernetické bezpečnosti vaší organizace. A třeba zjistíme, že je už dávno známe. Pokud pro nás budou novinkou, s jejich praktickým využitím nám pomůže umělá inteligence v podobě Microsoft Copilot. Aneb co ocení každý, kdo chrání svoji organizaci na poli kybernetické bezpečnosti nejen na papíře, ale i v konzolích.
Přehled nejdůležitějších novinek, které přineslo .NET 8 - runtime, base class libraries, ASP.NET Core, Blazor.
V přednášce prozkoumáme do hloubky klíčové scénáře politik podmíněného přístupu. Proti jakým strategiím útočníka nás dokáže tato komponenta ochránit a kde už její síla slábne. Jaké jsou způsoby obcházení této komponenty útočníkem a jak politiky nastavit tak, aby byly maximálně účinné.
Prezentace přiblíží téma implementace DevOps s využitím AI pomocníků. Ukážeme, jak AI může usnadnit vývoj, testování, nasazení a správu softwaru. Představíme různé fáze DevOps procesu a služby, které je podporují. Prozkoumáme možnosti AIOps pro škálování a adaptaci infrastruktury. Zaměříme se na Copiloty od Microsoftu, GitHubu a ChatGPT, jejich srovnání a integraci. Odpovíme na otázky, jak mohou Copiloty zrychlit práci programátorů, eliminovat rutinní úkoly a podporovat inovace?
Bojíte se otevřít konzervu, abyste se nepořezali o ostrý vršek písmene A a nezabodli si I pod nehet? A ještě navíc vlastně pořádně nevíte, co se vlastně za tou zkratkou skrývá, jak funguje generativní AI a proč podle ní lidé mají šest prstů na jedné ruce? Přijďte si poslechnout populární, srozumitelné a z vědeckého a formálního hlediska nejspíš úplně špatné povídání o tom, co to vlastně je ta "umělá inteligence".
Představujeme SharePoint Embedded, inovativní cloudové řešení pro správu souborů a dokumentů, které je navrženo speciálně pro vývojáře aplikací. Tato platforma, vhodná pro podniky vyvíjející aplikace pro specifické obchodní účely a nezávislé softwarové dodavatele (ISV) vytvářející víceuživatelské aplikace, umožňuje využití schopností platformy Microsoft 365 pro uložení dokumentů jakékoliv aplikace. V rámci této přednášky se zaměříme na unikátní strukturu úložiště SharePoint Embedded, která vytváří v rámci tenantů Microsoft 365 speciální úložiště bez uživatelského rozhraní, přístupné pouze prostřednictvím API. Přednáška také osvětlí, jak SharePoint Embedded podléhá nastavením zabezpečení a dodržování předpisů v rámci Microsoft 365, a jaké jsou možnosti cenového modelu a fakturace pro obsah ukládaný prostřednictvím této platformy.
Cílem přednášky je udělat si ucelenou představu o možnostech a rozdílech ve správě Asset Managementu, Patch Managementu, App Deploymentu, Security Managementu a vzdálené podpory pomocí Configuration Manageru a Intune. Kdo z koho nebo raději spolu.
Otřásly se základy. Dynamic PGO mění zaběhnutá pravidla jak .NET runtime provádí kód. Co že je to vlastně PGO? A proč dynamic? A co že se tedy změnilo a jak to změní váš život? Přijďte a dozvíte se!
Jak je to přesně s hosty, externími identitami a trusty mezi jednotlivými tenanty. Jakým způsobem se dá nastavit efektivně spolupráce mezi tenanty? V čem se tento koncept podobá active directory trustům a v čem je to specifické. Tyto a některé další otázky shrne tato přednáška.
Ransomware jako postrach firem, firemního IT a koncových uživatelů jak ve firemním, tak domácím prostředí je nedílnou součástí dnešní doby. V rámci přednášky si ukážeme jak proti ransomware účinně zasahuje nástroj Microsoft Defender for Endpoint a Microsoft Defender for 365 a představíme si nejdůležitejší pravidla, jak se proti takové nákaze bránit.
Pro mnohé jsou cookies symbolem všího zla - pro někoho jako ohrožení soukromí, pro jiného protože kvůli nim musejí klikat na spoustu zbytečných dialogů. V této přednášce vám ukážu, jak cookies vlastně fungují, jak s nimi pracovat z .NETu a jaké jsou jejich alternativy.
V rámci této přednášky se podrobně zaměříme na efektivní technologie a postupy pro integraci SharePoint Online s on-premise datovými systémy, klíčové pro podniky, které si přejí udržet synchronizaci mezi cloudovými a lokálními zdroji. Hlavní pozornost bude věnována využití On-premises Data Gateway, která umožňuje bezpečné připojení a přístup k datům uloženým mimo cloudové prostředí. Dále probereme Entra Identity Application Proxies, které poskytují bezpečné a transparentní řešení pro přístup k aplikacím a službám zvenčí firemní sítě. Zmíníme také možnosti dávkové synchronizace dat, které umožňují efektivní a pravidelné aktualizace mezi systémy. Diskuse bude zahrnovat nejlepší postupy pro zabezpečení a optimalizaci těchto procesů, aby bylo zajištěno, že integrační řešení jsou nejen efektivní, ale také bezpečná a v souladu s firemními a regulativními požadavky.
Jaké jsou možnosti block storage v Azure a jak je optimálně využít pro vaše aplikace? Jak navrhnout takové úložiště pro podnikové použití, aby dobře fungovalo a zároveň moc nestálo? V rámci této přednášky se také podíváme na dostupné služby v Azure, jejich klíčové vlastnosti, limitace a best practices.
Práce se stringy neodmyslitelně patří do každého programu. Ale věděli jste, že v .NET 8, můžete se stringy pracovat jinak? Lépe! Rychleji! Pokud nevíte, tak se přijďte podívat.
Veškeré služby v Microsoft Azure jsou nám dostupné díky síťovému připojení a internetové konektivitě. Pro bezpečnost takového prostředí však není vhodné mít služby dostupné na veřejném internetu a je nutné správně navrhnout konektivitu mezi jednotlivými službami a on-premise prostředím, včetně vhodného zabezpečení. Cílem přednášky je ukázat možnosti síťové konfigurace a implementaci zabezpečení na síťové vrstvě pomocí Microsoft Azure služeb a nástrojů.
V přednášce se budeme věnovat nástrojům pro zpracování přirozeného jazyka. Kromě práce se základními modely, jako je analýza sentimenty, detekce jazyka a další, se budeme věnovat vytvoření vlastního modelu vhodného pro konverzaci. Další téma, kterému se budeme věnovat, se týká převodu mluveného slova na text a obráceně. Nezapomínejte, že generativní modely, jako GPT, jsou vhodné pro konverzaci s člověkem a modely, které budeme používat v této přednášce, jsou vhodné pro vytváření aplikací a porozumění textu v aplikaci. Tyto modely vrací strukturovanou odpověď.
"Digital Anonymity and Secure Communication" je komplexní průzkum nezbytných praktik pro udržení soukromí v našich digitálních životech. Přednáška se zabývá důležitostí minimalizace digitální stopy, využívání nástrojů pro bezpečné prohlížení internetu, jako je Tor, a přístupem k dark webu. Osvětluje kompromisy mezi pohodlím a soukromím. Prezentace dále objasňuje cenu neplacených služeb. Seznámení s alternativami k populárním službám, tak aby publikum bylo schopno činit kvalifikovaná rozhodnutí týkající se volby jejich digitálního soukromí a bezpečnosti.
Zcela jiný způsob licencování, jiný způsob onboardingu pro různé verze Windows Server a na výběr integrace s Microsoft Defender for Servers v Azure nejsou jediná specifika nasazení, která zamotají hlavu nejednomu architektovi, který navrhuje Microsoft Defender Antivirus a jeho EDR rozšíření ve firmách všech velikostí. Podíváme se také na administrativní model singletenantových nadnárodních firem a relativně neznámý unified RBAC na regionální úrovni.
Na příkladech si ukážeme, jaké novinky přinesly poslední verze C# (zejména C# v12 v .NET 8) a lehce nahlédneme, co se chystá do příští verze C# (v13 v .NET 9).
We’ll take a look at what source generators are, how you can use them, then take a look at interceptors, one of the newest feaatures of the C# language and what they can be used for, and finally see how their combined capabilities open up new possibilities in C#-based development.
Každý by si přál umět vyřešit bezpečnostní události co nejdříve a efektivně, ale ne vždy je to možné, ať už kvůli znalostem nebo komplexnosti případu a času, který na to máme. Management nám dýchá na záda a vy musíte mít co nejdříve vyřešeno. Pojďme si říct co nám Copilot for Security přináší, jaké jsou jeho schopnosti, jak nám může pomoci nebo jak nám usnadní cestu k vysněnému SOC? Pojďme si to ukázat naživo.
Dynamické generování uživatelského rozhraní a validace hodnot na základě metadat - svatý grál líných programátorů. V této přednášce vám ukážu, jak můžete dynamické generování UI používat, ale hlavně ovnivnit, jak si psát vlastní netriviální šablony pro .NET a proč byste to (ne)měli dělat.
Již tradiční pohled na novinky v oblasti správy koncového bodu pro zákazníky v on-prem prostředí ale také v oblasti M365. Podíváme se blíže, co nám přinesla nová verze Configuration Manageru.
K čemu jsou běžnému vývojáři dobré unit-testy? Jak je uspořádat, aby byly přínosem a ne přítěží? Jak strukturovat aplikaci, aby byla testovatelná? Jaké techniky lze využít při psaní testů? Tipy a triky? Na tyto a podobné otázky dostanete odpověď na přednášce, kde projdeme unit-testing v .NET, od A do Z.
We take a look at .NET Aspire, the newest, opinionated, cloud ready stack from Microsoft for building observable, production ready, distributed applications.
Jako součást iniciativ vedoucích k lepšímu zabezpečení doménových řadičů (DC) se většinou doporučuje také konfigurace hostitelských firewallů. Cílem je ztížit některé typy útoků, jako je vzdálené spouštění kódu, laterální pohyb nebo útoky NTLM Relay. Naneštěstí ale neexistuje komplexní zdroj informací na toto téma, což pak vede k příliš otevřeným firewallům na DC ve většině organizací. Jen málo správců má potřebné znalosti a nutnou dávku odvahy status quo změnit.
Rozhodli jsme se proto vyvinout a důkladně otestovat sadu vysoce restriktivních pravidel firewallu a filtrů vzdáleného volání procedur (RPC) pro DC, které lze aplikovat ve většině produkčních prostředí. Aby byl proces konfigurace firewallu flexibilní a opakovatelný, vytvořili jsme také sadu automatizačních PowerShell skriptů.
Od zveřejnění našeho řešení si slibujeme, že při příštím auditu zabezpečení Active Directory už neuvidíme pravidla firewallu typu Any-to-Any.
Zapomeňte na všechno, co doposud víte o Blazoru. Od verze .NET 8 můžeme využívat nový full-stack Blazor model, který hravě nahradí běžné aplikace a ještě přidává plno užitečných funkcí. Konečně tak můžeme v .NETu vytvářet aplikace ve stylu SPA bez JavaScriptu, bez WebSocketů i bez WebAssembly.
Spoluspráva je jedním z hlavních způsobů připojení existujícího nasazení Configuration Manager ke cloudu Microsoftu 365. Umožňuje současně spravovat zařízení Windows 10 nebo novější pomocí Configuration Manager i Microsoft Intune. Díky tomu můžete stávající investice do Configuration Manager připojit do cloudu přidáním nových funkcí. Díky spolusprávě můžete flexibilně používat technologické řešení, které je pro vaši organizaci nejvhodnější.
Někdo je pokládá za znamení ďábla, někdo je dává i na toaletní papír. Řeč je o čárových kódech a QR kódech. Ukážu vám, jak vlastně fungují, jak je můžete ve svých aplikacích generovat a používat. A také zda mají bezpečnostní rizika a jak se jim bránit. A možná přijde řeč i na RFID/NFC čipy, které toho s čárovými kódy mají společného víc, než by bylo zdrávo.
Microsoft Purview Information Protection a Data Loss Prevention jsou klíčové komponenty pro zabezpečení a správu dat. Šifrování dokumentů a DLP nejsou jen další „buzz-wordy“, které možná v poslední době slýcháte častěji, ale jsou to zajímavé technologie, které velmi pravděpodobně máte v rámci licencí k dispozici. Dozvíte se nejen základní přehled, k čemu tyto technologie jsou, jak se liší a licencují, ale uvidíte také praktické ukázky, jak se nasazují a na co si dát při implementaci pozor.
V přednášce si ukážeme klíčová vylepšení v technologii Minimal APIs, která Microsoft přidal do verze .NET 7 a .NET 8. Chybět nebudou tipy pro rozšíření technologie o další funkcionality nebo její zasazení do konceptu Clean Architecture.
Líbila se vám webová aplikace pro letošní TechEd? Nebo naopak nelíbila? Pojďte to říct jejímu autorovi. Nádavkem se dozvíte, proč a jak vlastně vznikla, jak funguje a můžete se ze srdce zasmát cizímu neštěstí.
V přednášce si vysvětlíme, jak nasadit model vytvořený společností OpenAI do prostředí Azure. Budeme se zejména věnovat aspektům nasazení modelů ve firemním prostředí. Uvidíte napojení na vlastní data s využitím služby Azure AI Search a také "dotrénování" některých modelu na vlastních datech.
Developer, software architect, consultant, lecturer
Specializuje se na technologie Microsoft. Jeho vášní je kvalita softwaru a je zastáncem kombinace dobré architektury a moderních technologií. Pomáhá firmám zavádět nové technologie a pravidelně školí týmy, jak vytvářet lepší produkty.
Certifikace: Microsoft Certified Trainer, EC-Council Certified Application Security Engineer .NET
Má více než 23 let zkušeností s vývojem informačních a multimediálních systémů, DBA, řízením projektů a IT. Organizátor Data Community, IT Pro Portugal a PowerShell Portugal a moderátor v mnoha dalších online komunitách.
Certifikace: Microsoft Certified Trainer (MCT)
Vývojář tělem i duší. Většinu času tráví s Javou a během 13 let prošel PL/SQL, XSLT, .NET, Angular až k Dockeru a Reactu. Prezentuje a pořádá workshopy ať už vnitrofiremně nebo i v rámci veřejných akcí jako CZJUG nebo Dockercon. Aktuálně pracuje jako Technical Team Lead.
Dalibor Kačmář National Technology Officer, Microsoft CZSK
Dalibor Kačmář zastává pozici ředitele pro technologické standardy od listopadu 2019. Ve své roli je odpovědný za vytváření technologické vize Microsoftu na českém a slovenském trhu, zejména v oblasti cloudu, digitální transformace, kybernetické bezpečnosti a otevřených dat. Ve společnosti Microsoft pracuje Dalibor Kačmář již od roku 2003, naposledy v roli ředitele partnerské sítě a předtím v roli manažera divize Cloud + Enterprise. Je zakladatelem iniciativy Partneři ve vzdělávání, působil v divizi vývoje jako akademický evangelista a poté jako specialista na platformní strategie. Předtím, než přišel do společnosti Microsoft, vyučoval informatiku na mnoha univerzitách v České republice, USA a ve Finsku a také externě pracoval jako regionální ředitel programu Microsoft Developer Network.
Jan Dvořák CEO v GOPAS
DevOps Architect ve společnosti KPCS CZ
Zákazníkům pomáhá s analýzou vyspělosti DevOps, na které staví potřebné kroky k urychlení a optimalizaci zákaznického IT. SRE a DevOps, CI/CD, Agility, Scrum jsou každodenní témata v diskusích se zákazníky, které vedou k prvním výsledkům pro zákazníky v krátké době prostřednictvím implementace DevSecOps, IaaS a automatizace. Podporuje bilanční rovnici „vzdělání + experimenty + inovace = konkurenční výhoda“, kterou úspěšně aplikuje již několik let. Ta nejnověji zahrnuje také využití umělé inteligence v podobě Copilotu od Microsoft a GitHubu pro zrychlení práce programátorů a eliminaci rutinních úkolů.
CEO XEDUCO Institute, Microsoft Security MVP
Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti XEDUCO Institute. Je odborník na kybernetickou bezpečnost a známý technický instruktor s více než 35 lety zkušeností s poskytováním poradenských služeb a školicích programů vojenským, komerčním a veřejným organizacím ve více než 30 zemích.
Solution Architect ve společnosti KPCS CZ
Zákazníkům pomáhá s celkovou technickou vizí řešení prostřednictvím cloudových technologií Microsoft 365, Microsoft Purview – nástroje pro správu dat a jejich governance, který pomáhá organizacím lépe porozumět a spravovat svá data napříč různými zdroji, což je klíčové pro úspěšnou digitální transformaci. Více než 20 let zkušeností v oblasti IT přináší know-how pro správné vnímání a pochopení business požadavků, na základě, kterých pak následně vytváří technické zadání. V roli člena realizačního týmu se potom následně podílí přímo také na jejich implementaci do produkčního prostředí.
Partner Development Manager, Microsoft - Global Partner Solutions
Již více než 25 let má v Microsoftu na starosti práci s vývojáři, IT profesionály a partnerskými společnostmi.
Software engineer, lektor, speaker a blogger
Expert na .NET, C# a Firebird. Zaměřuje se na datové a business vrstvy, jazykové konstrukce, paralelizmus, databáze a výkonnost aplikací. Téměř dvacet let se zabývá open-source, např. FirebirdClient. Pracuje jako senior software engineer pro Microsoft. Speaker a blogger na www. tabsoverspaces.com
Certifikace: Microsoft MVP
Software architekt
Software architekt se specializací na technologie a produkty Microsoftu. Jde hlavně o .NET Framework, .NET Core, ASP.NET, SQL Server a Azure. Aktuálně se zaměřuje na Blazor.
Odborný konzultant, lektor
Lektor, konzultant a architekt v oblasti Microsoft technologií. Jeho primární zaměření je bezpečnost Microsoft světa (cloudového i onprem). Implementuje bezpečnostní technologie jak do malých společností, tak do mezinárodních korporací.
Certifikace: MCSE, MCT, CEH, CND
Project Delivery Director ve společnosti KPCS CZ
Je odborníkem s bohatými zkušenostmi v oblasti IT, cloudových technologií a on-premise prostředí. Jeho schopností přinášet inovativní řešení v náročných technických prostředích, umožňují naplňovat potřeby klientů i partnerů. Lukáš je také oceňován za svou odbornost, důkladnost a schopnost efektivně komunikovat s klienty a týmem, což z něj činí uznávaného odborníka a lídra. Své zkušenosti, postřehy a doporučení aktivně sdílí v rámci IT komunity.
Cloud & Security Architect
Pracuje jako Cloud & Security Architect ve společnosti Konica Minolta, kde se věnuje rozsáhlým řešením v rámci Microsoft Azure a Microsoft 365. Často své zkušenosti a postřehy předává dál na konferencích a komunitních akcích - zejména v tématech věnujících se SQL Serveru, Azure Data platformě a bezpečnosti. Od roku 2012 byl držitelem titulu Microsoft MVP pro Data Platform až do svého nástupu do společnosti Microsoft, kde působil jako Sr. Cloud Solutions Architekt pro Data a AI v rámci CEE skupiny.
Certifikace: MCSE: Data Management and Analytics, Azure Architect, Data Engineer and Data Scientist Associate, EC Council Certified Ethical Hacker
Lektor, IT specialista
Microsoft Certified Trainer 30 let v řadě, který začínal s Windows NT Advanced Server 3.1 a SMS 1.0, ale od roku 2012 jeho srdce bije pro Microsoft Cloud. Po 4 letech v Microsoftu teď školí a v SoftwareOne u zákazníků nasazuje Microsoft Defender XDR, Purview a poslední měsíce především Microsoft Copilot for Microsoft 365 a Azure (Open) AI.
Certifikace: MCT, Microsoft 365 Certified: Administrator Expert a Security Administrator Associate, Microsoft Specialist: Architecting Microsoft Azure Solutions a dalších 12 historických certifikací pro Azure, Windows Server a ConfigMgr.
Bezpečnostní analytik, vývojář a odborný konzultant
Specialista na infrastrukturní bezpečnost, Microsoft Azure a Windows PowerShell. Je autorem unikátní sady nástrojů DSInternals, která je určena pro auditory a penetrační testery Active Directory.
Certifikace: MCT, MCITP, MS MVP
Odborný konzultant, lektor, vývojář
Odborný konzultant a lektor. Ve všech těchto rolích se zabývá tvorbou, provozem a zabezpečením webových aplikací na platformě ASP.NET. Je také lektorem v GOPASu.
Certifikace: Microsoft ASP.NET MVP
Odborný konzultant
Konzultant zaměřený na vývojářské technologie Microsoftu. Jako lektor seznamuje vývojáře s technologiemi [ASP].NET Core, gRPC, EF Core a Blazor.
Certifikace: Microsoft MVP: Azure | MCSA | MCSD | MS | MCPS | MTA
Solution Architect ve společnosti KPCS CZ
Věnuje se převážně cloudovým technologiím se zaměřením na produkty Microsoft Azure a M365. Klíčovou náplní jeho práce jsou projekty kybernetické bezpečnosti s využitím řešení Microsoft Sentinel, Microsoft Defender nebo Microsoft Copilot pro Security, které přináší diky využití umělé inteligence nové možnosti zabezpečení, ochrany dat a systémů. Bohaté zkušenosti má také z on-premises prostředí, kde působil mnoho let jako architekt infrastruktury. Kombinace znalosti těchto oblastí mu umožňují navrhovat a implementovat komplexní řešení, která splňují specifické požadavky a potřeby zákazníků.
Pohybuje se ve světe IT déle než 20 let. Zkušenosti z oblasti systémové integrace a bezpečnosti získal v Raiffeisenbank. Poté nastoupil jako IT konzultant do Microsoftu, kde pro významné zákazníky v EMEA regionu dodával konzultace v oblasti bezpečnostních auditů. Navrhoval a implementoval design zabezpečení jejich identit v návaznosti na serverovou a klientskou infrastrukturu. V současné době vede vlastní společnost Cloudi Support, která se zaměřuje na konzultace a implementace zabezpečení hybridních prostředí.
Certifikace: CISSP, CCSP a řada Microsoft certifikací
Odborný konzultant, lektor
Odborný konzultant při návrzích implementace a řešení problémů na platformě Microsoft. Současně působí jako trenér MOC kurzů z oblasti Microsoft BackOffice.
Certifikace: Microsoft MCT, MCITP, MSCE, MCSA
Vývojář, konzultant, architekt a lektor
Odborník v oblasti SharePoint. Jeho praxe zahrnuje práci pro GOPAS i spolupráci s velkými společnostmi na různorodých projektech, od SharePoint Server po SharePoint Online. Má hluboké znalosti v architektuře SharePoint, zkušenosti s jeho nastavením a správou ve všech verzích, a rozsáhlé dovednosti v oblasti vývoje, včetně práce se SharePoint Framework.
Certifikace: MCT, MCSE: Productivity, MCSD: App Builder
Enterprise Architect ve společnosti KPCS CZ, vizionář cloudových řešení postavených na platformě Microsoft a Microsoft MVP
Prostřednictvím služeb Microsoft 365, Microsoft Viva, Microsoft Defender a nově především Microsoft Copilot pomáhá více než 10 let s digitální transformací a adopcí uživatelů v mnoha českých a zahraničních organizacích. Zabývá se také problematikou kybernetické bezpečnosti a využití umělé inteligence (AI) v oblasti optimalizace pracovních procesů a automatizace úloh. Velmi aktivně vystupuje v komunitě IT odborníků, kde pravidelně sdílí své poznatky a zkušenosti.
Certifikace: Microsoft MVP
Software & Cloud architect, Founder
Vývojář a zakladatel společnosti HAVIT. Je také řečníkem bloggerem, mentorem a leaderem - stále ochotný pomáhat ostatním tvořit lepší aplikace.
Certifikace: MVP AMVP ASP.NET/IIS, MCT
Lektor pro zákazníky Microsoft
Lektor, konzultant a specialista produktů Microsoft. Pracoval jako Technical Evangelist se zaměřením na MS Azure, staral se o projekty IoT a nyní vzdělává partnery společnosti Microsoft.
Software architekt, odborný lektor
Team leader a lektor se specializací na ASP.NET MVC, .NET Core, architektura větších aplikací, optimalizace a databáze. Za aktivity pro komunitu je od roku 2009 držitelem ocenění Microsoft MVP.
Certifikace: MVP, MCSD
Architekt, konzultant
Pracuje ve společnosti Pure Storage, kde pomáhá evangelizovat storage technologie pro cloud. Ex-Microsoft architekt, ve volném čase se věnuje i jiným Azure službám a architektuře.
Certifikace: Microsoft MVP, MCT